Sokan el sem tudjuk képzelni az újévet fogadalom nélkül, ez szinte mindenkinek hozzá tartozik az újév kezdethez. Van, aki komoly és nagy célokat tűz ki, van, aki csak titokban gondol rá, de ott van az életünkben. Ezek nagy izgalommal és reménnyel töltik el az embert, mégis elég kis százalékban tudjuk ezeket betartani. Mi lehet ennek az oka?
Sokszor nem gondoljuk át őket rendesen és túl nagy elvárásokat támasztunk magunkkal szemben, ami azért sem jó, mert a végén önmagunknak okozhatunk azzal újabb csalódást, ha nem tudjuk őket betartani.
A másik probléma, hogy ezek általában olyan szokásokra irányulnak, amiket nem lehet egyik pillanatról a másikra megváltoztatni az életünkben, hanem tudatos odafigyelést és akaraterőt igényel.
Még inkább stressz faktor lehet az, hogy nem szoktuk rögtön január 1-jén elkezdeni, így már egyből elindul a halogatás, amivel sokszor egyébként is eljutottunk az újévig.
Ettől nem lesznek rosszak az újévi fogadalmak, csak tudatosabban kell őket kigondolnunk. Fontos, hogy reális legyen a cél, és gondoljuk ki a hozzá vezető út lépéseit is. Érdemes egyszerre egy dologra koncentrálni, és ha van benne támogató társ, az még könnyíthet a dolgunkon.
Ami a legfontosabb: bármikor változhatunk, változtathatunk az életünkön. Nem feltétlenül kell ezt az újév kezdetre leszűkítenünk. Ha akkor nem sikerül, fogjuk fel egy próbálkozásként, amiből tanulhatunk, hogy legközelebb még sikeresebben tudjuk véghez vinni.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.