Evital

a tudatos egészség

Utazás a házikedvenccel

Idén te is úgy döntöttél, hogy nem hagyod itthon a kedvencedet a nagyinál, amikor nyaralni indulsz? Szuper döntés, hiszen az ember legjobb barátja sem maradhat ki a jóból. Mi csak támogatni tudunk ebben, és hogy segítségedre legyünk, összeszedtünk pár tippet a kiskedvenced utaztatásához.  

kutyautazas_4.png

Az első és legfontosabb ebben a nyári melegben a víz! Mindig legyen nálunk friss hideg víz, akár hosszú távra indulunk, akár csak egy kis sétára! Ha velünk utazik kis kedvencünk, próbáljuk az utazás időpontját reggelre vagy délutánra tenni, hogy ne a déli forróságban induljunk útnak! Fontos, hogy ne etessük meg, mielőtt indulunk, nehogy az út alatti zötykölődésben rosszul legyen!

Minden gazdi számár a legfontosabb a biztonság! Autós utazás esetén sok módszer közül választhatunk. A legbiztonságosabb, ha kedvencünk szállítóboxban utazik, akár kisméretű, akár nagy. Elöl soha ne utaztassunk kedvencünk, mert a vezetésben is elterelheti figyelmünk és a kiugró légzsák miatt sem biztonságos! Vannak olyan kutyusok, akik esetleg félnek utazás közben, vagy bent a szállítóboxban, ilyen esetben utazópóráz használata a legjobb, amit a biztonsági öv csatjába helyezhetünk. Vannak olyan autók, amiben a csomagtérben is kialakítható ráccsal lezárt utazótér hogy kutyusunk ne tudjon előre esni, vagy esetleg mászni, ez a nagy méretű kutyáknál ideális és a legkényelmesebb megoldás.

Fontos, hogy gondoskodjunk a megfelelő kullancs és bolhavédelemről. Győződjünk meg róla, hogy az utazás időpontjában még hat az éppen aktuális készítmény. Ha úgy ítéljük meg, hogy a hatóanyagtartalom már elenyésző, menjünk a biztosra és inkább egy pár nappal hamarabb adjuk be, csöpögtessük, vagy adjuk fel a kedvencünkre a következő adagot.

Ha kutyusunkat szájkosárral utaztatjuk, mert a választott közlekedési eszközön az kötelező, mindig a klasszikus, rácsos verziót válasszuk. A divatos, anyagból készült modellek nem engedik, hogy kedvencünk lihegni tudjon, így a nagy melegben nem tudja leadni a megfelelő hőt, ami könnyen a kutyus egészségét is veszélyeztetheti.

Figyeljünk arra, hogy kedvencünk kényelmesen és otthonosan érezze magát az idegen helyen. Ha hosszabb útra indulunk, érdemes magunkkal vinnünk az ágyát, a kedvenc játékait és pokrócát, hiszen ezekkel körülvéve nagyobb biztonságban fogja magát érezni idegen helyeken is. Sőt, saját tapasztalat, hogy az autós utat is jobban tűri a legjobb barátunk, ha az ülésre helyezzük az ágyikóját, hogy abban élvezhesse a hosszabb utat. Ha megérkeztünk a szállásra, keressünk a fekhelyének egy biztonságos helyet. Lehetőleg olyat, amelyet két oldalról fal véd, míg a szabad oldalakról az egész helységet belátja. Így sokkal kevesebb éjszakai ramazúrira számíthatunk és ő is kipihentebb, boldogabb lesz!

Végül pedig figyeljünk arra, hogy ha egész nap a szabadban vagyunk, nem csak nekünk, kutyusunknak is melege lehet. Ha lehetőség van rá, őt is vigyük be a vízbe megmártózni. Ha ez valamilyen okból nem lehetséges, vagy éppen a kedvencünk nem repes az ötletért, rendszeresen vizezzük be a bundáját. A nagy melegben pikk-pakk megszárad, így a megfázástól nem kell félnünk és akkor se aggódjunk, ha az első pár alkalom csak küzdések árán történik meg. Amikor rájön, hogy ez neki milyen jó, maga fogja kérni a hűsítést!

A bejegyzés trackback címe:

https://evital.blog.hu/api/trackback/id/tr8014053896

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Rólunk

Fontosnak tartjuk az egészséget és azt, hogy az egészség megőrzéséhez, vagy éppen eléréséhez tudatosan álljunk. Éppen ezért létrehoztunk egy blogot, melyen hiteles, szakmai, szakértői cikkeket találhatsz a legváltozatosabb témákban.

Facebook oldaldoboz

Friss topikok

süti beállítások módosítása